Vyrábíme v České republice

Výrobní závod Ahrend v Praze patří k nejmodernějším továrnám na výrobu nábytku ve střední a východní Evropě. Díky kvalitě a kapacitě našeho výrobního zázemí jsme schopni vyhovět i nejnáročnějším požadavkům a realizovat velké interiérové projekty kdekoli na světě.

V září roku 2023 jsme spustili novou moderní linku s technologiemi firmy Homag, která nám umožňuje nejen dále zvýšit efektivitu výroby, ale také plnit ambiciózní environmentální cíle zejména v oblasti snížení spotřeby energie, minimalizace odpadu a vodního hospodářství. V oblasti ochrany životního prostředí jsme se vždy snažili jít dlouhodobě příkladem a inspirovat ostatní výrobce.

7,000m2
nových výrobních ploch
25,000m2
kapacita výrobního skladu
3,300m2
skladovací plochy

Hlavní výhody nové výroby

Vyšší efektivita

Proces výroby je plně digitalizovaný. Veškeré informace je možné sdílet v reálném čase se všemi odděleními. Každý člen týmu tak má okamžitý přehled o tom, v jakém stavu se nachází zakázka, což významně zjednodušuje další plánování a plnění dohodnutých termínů.

Úspora energií

Nově instalované technologie jsou oproti starším úspornější a ohleduplnější k životnímu prostředí ve všech ohledech. Snažíme se zároveň využít každou příležitost jak je ještě vylepšit. Instalujeme solární panely a zbytkové teplo z výroby využíváme pro vytápění.

Snížení odpadu

Software automatické linky integruje všechny systémy a umožňuje efektivně rozvrhnout výrobu s ohledem na skladové zásoby. Minimalizuje také nutné prořezy deskového materiálu a tím snižuje množství odpadu při výrobě. Zbylý odpad odvážíme k dodavatelům k další recyklaci.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět