YIT

Skvělé prostředí k životu a práci

YIT je největší finská stavební společnost působící v jedenácti zemích Evropy, nevyjímaje Českou republiku. Snaha o udržování příjemného prostředí k životu je nám společně velmi blízká, a tak jsme jim s radostí pomohli s realizací jejich nových kanceláří v Praze 6 v budově Telehouse. Část výborně zachovaného mobiliáře si vzali z původních kanceláří, zbývající nábytek jsme doplnili na míru nových prostor.

Sníh, led, kry. 

Tato hesla vás u severské firmy určitě nepřekvapí. Nezmiňujeme je náhodně, protože to byla hlavní ingredience interiérového návrhu. Skoro na každém kroku narazíte na speciálně navržené tvary inspirované opravdovou tuhou zimou. Tou zimou, o které se nám tady může jen zdát, obzvlášť v posledních letech, kdy zdejší zimy spíše připomínají podzim. 

Za návrhem nových kanceláří stojí architektonické studio Freearchitects. Namíchali výbornou směs moderních, vzdušných a svěžích kanceláří ochucenou charakteristickými znaky domovské krajiny. Inspiraci ledovým královstvím promítli třeba do akustických obkladů, podhledů, polepů a mnoha atypických řešení. Ačkoli tolik moderní openspace byste zde hledali marně, kanceláře působí velmi přívětivě a množství zajímavých odpočinkových zón v teplých barvách vás uklidní hned po příchodu. Dominuje jim žloutkově žlutá, zelená, měkká modrá a místy doplněné o výraznou růžovofialovou.

Nebojte se být jiní

Krásné kanceláře nemusejí být nutně ty nejdražší, mnohdy postačí skvělý nápad. Dlouhé řady stolů bez jakékoli invence už dnes vidíme málokde, ale přesto je mnoho běžných kanceláří, kterých si ani nevšimnete. V těchto kancelářích stačilo rozehrát hru s typickými znaky severské krajiny a kanceláře tak proměnit v neobvyklý prostor. 

Atypické prvky mobiliáře a vybavení definují celkový ráz interiéru. Počínaje recepcí až po vzorkovnu, obklady stěn, kuchyňky a akustické řešení. To vše jsme vyráběli na míru, přesně podle návrhu architektů a s důrazem na špičkovou kvalitu. Od samotného návrhu je ještě dlouhá cesta k finálnímu produktu, takže jsme vše nejdříve ocenili, následně na místě zaměřili, abychom odladili stavební nepřesnosti a pak teprve vyrobili a na závěr také namontovali.  

Jako skoro každý projekt, i tento prošel mnoha změnami než došel k úspěšnému cíli. Jsme moc rádi, že jsme z výsledku nadšeni my i klient. Přejeme všem zaměstnancům ať se jim v jejich nových kancelářích nejen líbí, ale také skvěle pracuje.

Utečte před okolním hlukem

Chybí vám uzavřený prostor, kde můžete snadno sdílet nápady, mít schůzky nebo nerušeně telefonovat? Trápí vás hluk z vašich kopírovacích strojů? Chybí vaší kanceláři šatna nebo šatní skříň? Nabízíme řadu Multizones - inovativní pokoje - které splní vaše obchodní potřeby. Dosáhněte nerušeného soukromí pro důležité obchodní schůzky nebo telefonní hovory uprostřed velké kanceláře plné kolegů. Díky použití speciálních materiálů absorbuje nejen okolní hluk, ale také zabraňuje úniku hluku ven, takže se můžete plně soustředit. Multizony jsou neuvěřitelně flexibilní prostory s širokým využitím. 

Radek Klazar
Sales manager

Vnést vizi architektů do interiéru YIT pro nás byl úkol č. 1. Složitost některých atypických prvků pro nás byla výzva, nicméně jsem přesvědčen, že jsme splnili vysoká očekávání klienta na jedničku!

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět