Jako na Wall Street

2023 UniCredit

Finančním distriktem New Yorku je Manhattan. Finančním srdcem české metropole je Praha 4. Zejména na Pankráci, Budějovické či v Michli se nacházejí kanceláře a sídla mnoha hlavních finančních institucí ve městě. UniCredit Bank není výjimkou. 

Měřítkem inteligence je schopnost změny. Vybudovat pracoviště, které je založené na zdravém rozumu, není samo sebou. Společnosti UniCredit Bank se to podařilo. Našla rovnováhu mezi tradičním modelem kancelářské práce, prací z domova, sdílením pracovních míst a estetikou. Svým zaměstnancům pomohla vybalancovat jejich pracovní a soukromý život a sobě zase přinesla větší efektivitu jejich práce. Výsledkem je hybridní model pracoviště. 

Stát u zrodu více než třinácti stovek pracovních míst na deseti patrech pro nás byl opravdu velký zážitek. Dodat každodennímu životu v budově Filadelfie v pražském BB Centru vizuální a funkční hodnotu se povedlo také díky vestavnému i volně stojícímu nábytku a mnoha prvkům na míru, které jsme dodávali. Vznikl tak různorodý prostor s místy pro týmovou práci, soustředěné výkony i odpočinek. Odpočívat se dá totiž i v práci. Ne, že ne. Najdou se tu dokonce i zákoutí, ze kterých se ozývá dětský smích. UniCredit Bank se nebrání žádnému funkčnímu modelu a model #smartoffice jim funguje bezvadně.

Deváté patro – ještě větší zážitek

Pohoda. Ta je ústředním motivem pracovních prostor UniCredit. Najdete tu všechno jako doma. Pohodlný nábytek, příjemné barvy i špičkové technologie umožňující jednoduchou komunikaci. Je na každém jednotlivci nebo týmu, kam si s prací sedne – jestli do formálnějšího prostředí, do kanapátka v obýváku nebo zda se bude diskutovat v kuchyňce. 

Jsou ale důležitá setkání, která si žádají něco navíc. Těmto okamžikům je vyhrazené deváté patro. Luxus musí být pohodlný nebo to není luxus, říkala už ikonická módní návrhářka Coco Chanel. My jsme se tuto myšlenku nesnažili vtesat do kamene, ale otisknout do každého kusu atypického vestavného nábytku, který jsme pro jednu z největších globálních bank zajišťovali.

Každý prvek podléhal vysokým nárokům na kvalitu a zpracování. Především u obkladů z dřevěné dýhy museli truhláři při jejich obrábění prokázat špičkové dovednosti a znalosti materiálu. Vytvořit a precizně nainstalovat dýhované panely zalisované pod úhlem čtyřicet pět stupňů nezvládnou každé ruce.

Ztělesněná důstojnost

Prostor pro klíčová jednání jsme opatřili recepcí, obklady stěn, čalouněným sezením, televizní stěnou, V.I.P. kávovou kuchyňkou a zázemím. Vše podléhá vysokému standardu. Hlavním vizuálním motivem je právě dubová dýha, která je použita jak na stěny, tak i jako designový prvek na recepci.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět