UniCredit Bank

V letošním roce jsme navázali na loňskou úspěšnou spolupráci při postupné kompletní rekonstrukci ústředí UniCredit Bank, která je součástí přední evropské skupiny UniCredit pro kterou jsme se stali dodavatelem volného a vestavného nábytku. Na deseti patrech tak průběžně vyrůstají kancelářské prostory ve stylu smart office pro zhruba 1300 zaměstnanců. S ohledem na zadání výběrového řízení je původní kombinace uzavřené a otevřené kanceláře s pevnými pracovními místy nahrazena open spacem, s tím, že klasická vyhrazená pracovní místa se dále nevyužívají. 
 

1,300
pracovních míst
10
pater

V dominantě pražského BB Centra, budově Filadelfie, tak k již dokončeným 6 patrům přibudou dalších 3 ve stejném, neformálním duchu. Koncept smart office vytváří velké množství různorodých prostor s vybavením na míru a určených jednotlivým činnostem jako think tank, office & meet, nebo phone booths - oddělené prostory s čalouněnými prvky na způsob vlakových kupé. Flexi room je navržena pro stand up meetingy, kde kolegové najdou vysoký stůl a obrazovku pro připojení k videohovorům, zatímco část Work and play je připravena pro kolegy s dětmi. Společným srdcem celé kanceláře je pak prostor Business lounge, pojatý jako prostorný obývák s velkou kuchyní a coworkingovými místy, kde se lidé můžou snadno cítit jako doma a zároveň se zde scházet a pracovat.
 

Petr Plocek
Ředitel Identity & Communication Unicredit Bank

UniCredit Bank je moderní a dynamickou bankou na trhu, která se přizpůsobuje potřebám klientů a zaměstnanců. Banka se soustřeďuje jednak na potřeby klientů a paralelně používá nástroje, které dodání těchto potřeb urychluje, o čemž svědčí i dopady na pracovní prostředí. Posouváme se směrem, který je přizpůsoben sociálnímu, technologickému a ekonomickému trendu 21. století. Nový způsob práce plně vyhovuje aktuální situaci i požadavkům našich zaměstnanců a pozitivně ovlivňuje otevřenou komunikaci a podporuje týmovost naší banky. Smart kanceláře bude cesta, kterou většina firem bude následovat a pro naše zaměstnance znamená vyšší flexibilitu, ale zároveň prostor pro kreativitu a spolupráci v týmu.

Nejčastěji využitým materiálem v nových kancelářích UniCredit Bank je dřevo ve formě obkladů z dubových dýhovaných desek, které procházejí značnou částí celého prostoru od vestavných pultů, zasedacích místností až po osobní uzamykatelné skříňky – lockery, které zaměstnanci hojně využijí i s ohledem na zavedenou firemní filosofii clean desk policy. Příjemné zjednodušení přináší i systém přístupových karet, kdy jedna karta otevírá vše od vchodu do budovy, po osobní skříňku. 
 

 

V úzké spolupráci s klientem a architekty se nám podařilo uskutečnit převedení bankovního prostředí do podoby příjemného domácího interiéru living office, který bezpochyby vyhoví různorodým činnostem všech zaměstnanců.
 

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět