SILQ restaurace - PPF Gate

Gastronomická karavana

Hedvábná stezka – fenomén, bez kterého by moderní svět nebyl tím, čím je dnes. Po dva tisíce let propojovala Východ se Západem. Podél její trasy se mezi jednotlivými kulturami vyměňovalo nejen zboží a vzácné komodity, ale také znalosti a myšleny. Tradiční pokrmy nevyjímaje. Nově otevřená restaurace SILQ v sídle společnosti PPF Gate v Praze Dejvicích svým klientům nabízí autentická jídla inspirovaná těmi nejimpozantnějšími oblastmi světa. Jsme rádi, že jsme mohli vybavit gastronomický podnik, který vypráví tisícileté příběhy.

Výtvarného návrhu unikátní restaurace, která navazuje na úspěšný koncept Café Sofa, jehož menu je inspirované cestováním kolem světa, se ujal ateliér ADR v čele s Alešem Lapkou. Design interiéru i venkovní terasy, kde mohou hosté za hezkého počasí posedět, vychází z japonského minimalismu. Spojuje dohromady různé japonské estetické tradice s moderními tvary a technologiemi. Celému prostoru dominuje kombinace přírodního dřeva s kovem, které doplňují šedé tóny povrchové úpravy stolů. Prostor působí velmi lehce a příjemně.

Hosté si mohou vychutnat nejen samotné jídlo, ale také pohled do kuchyně, která tvoří srdce restaurace. Díky tomu, že mohou sledovat, z jakých surovin a jakou metodou se jídla připravují, mohou i lépe pochopit jednotlivé kultury, jejichž velikost tkví v jednoduchosti. Stejně, jako byl pro tuto restauraci sestavený speciální tým kuchařů, je i zázemí kuchyně špičkově vybavené. Pro dosažení nejvyšší míry autentičnosti pokrmu zde proto nechybí ani netradiční zařízení, jako je speciální pánev na výrobu arabského chleba.

Lamelové stropy ladí s dřevěnými židlemi a lavicemi. Propůjčují tak místu čistý a útulný dojem. Nad stoly se vznášejí dva druhy zavěšených tlumených světel ve tvaru lampionů. Dramatickým designovým prvkem je akcent zeleně, který tvoří stylizované rozkvetlé sakury. Záplava růžových kvítků, která vychází z v Japonsku hluboce zakořeněné úcty k přírodě, zdobí nejen stěny, ale též od sebe citlivě odděluje jednotlivé části prostoru.

Zveme vás na špičkový kulinářský zážitek, tak tedy dobrou chuť, Itadakimasu, Gin hai a-roi, bil-hana' wa ash-shifa' či bon appetit na jednom místě. 
 

* za laskavé poskytnutí fotografií děkujeme PPF GATE a.s.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět