PRE distribuce, a.s.

Nedávno jsme úspěšně předali nové pražské kanceláře společnosti PRE distribuce, a.s., která patří do energetické skupiny PRE, třetího největšího dodavatele elektřiny v České republice.

Interiér kanceláří ladili jeho autoři z architektonického studia ma3 architekti do tlumených barevných odstínů s nápaditými kontrasty. Čistý minimalistický design s výraznými prvky černé, bílé a dřeva, doplněný o různé tóny béžové, plní dokonale svou funkci. 

Abychom vytvořili zaměstnancům co největší pohodlí a prostor pro flexibilní využití pracovního prostředí během pracovního dne, vybrali jsme výškově stavitelné stoly Alfa up, doplnili je kovovými kontejnery a ergonomickými židlemi Freedom Headrest, které se automaticky přizpůsobí uživateli a umožní mu volný pohyb a libovolné změny polohy. 

Relax zóny byly zařízeny několika různými typy měkkého sezení, např. křesly Hedrix nebo Ahrend Hesta.

Když forma sleduje funkci

Ing. arch. Štěpán Malý a Ing. arch. Jan Adámek

Nárožní budovy se od nepaměti významně uplatňovaly jako jeden z významných prvků při tvorbě veřejných prostorů, ulic, náměstí a parků. Často se nacházely na hranici různých světů. Byly místem setkání nebo sloužily jako orientační body. Oproti jiným budovám byly žádané pro svou exponovanost a otevřenost okolnímu světu.

Takovou budovou je právě rekonstruovaný kancelářský objekt na rohu ulic Ke Karlovu a Kateřinská. Dům je původně z 60. let 20. století a od samého vzniku sloužil k administrativním účelům v oboru energetiky. Byl součástí většího celku budov v přirozené inkluzi.

Při návrhu nového vzhledu jsme se snažili vrátit budově důstojnost a důležitost nárožního objektu. Budovu zvýraznit, ale přitom ji nevyčlenit ze souboru staveb, kam přirozeně patří architektonicky i provozně. Naší snahou bylo její architekturu zjednodušit a najít jí novou výrazovou formu.

To nás vedlo k použití předsazené fasády. Její plechové panely jsou novým, dominantním, výrazovým prvkem, který chrání budovu před sluncem a navíc jí vtiskl industriální charakter. Použitím předsazené fasády jsme dosáhli potlačení stávající formálnosti budovy, tvořenou pravidelně se opakujícími okny. Vše, co se odehrává na fasádě je ukryto za těmito panely.

Vnitřek budovy skrývá, kromě tradiční struktury kancelářské krajiny, i bohatý vnitřní svět různých prostorů s různým architektonickým pojetím.

Ing. arch. Štěpán Malý a Ing. arch. Jan Adámek
ma3 architekti

Interiér budovy navazuje na industriální charakter exteriéru. Minimalistický návrh je založen na kontrastu odlišných materiálů. Uplatnili jsme zde hru textur a struktur s hladkými povrchy. Kontrastní je i barevné pojetí návrhu – černá a bílá barva jsou doplněny tlumenými odstíny. Materiály a prvky, které jsme zde použili, se objevují převážně v průmyslových budovách, kde jsou často aplikované zdánlivě bez požadavku na dokonalost a rovinnost, ale převážně s požadavkem na odolnost a trvanlivost. Přiznaná je i většina vedení rozvodů, která je vedena po povrchu.

 

Ahrend Mehes Wing je luxusní řada pracovních stolů ideální pro manažerská místa. Elegantní a nadčasový design je výsledkem využití „plovoucí“ desky tenké pouhých 12 mm, kterou nesou štíhlé nohy ve tvaru I propojené hliníkovou horní lištou s konzolami desky. Stůl Mehes ztělesňuje kvalitu ve všech ohledech. Maximálního účinku dosahuje s použitím minimálního počtu dílů a zachováním subtility.

Milan Začal
Senior sales manager TECHO

Je skvělé, když Vám dá klient důvěru a naprosto úžasné, když svému zákazníkovi pouze neprodáváte, ale nakupujete pro něj. Když se sečte touha po změně k lepšímu‚ odhodlání, zkušenosti, cit pro design a rozhled v oboru, projekt nemůže dopadnout špatně. To vše se zde znásobilo a výsledkem je dokonalé pracovní prostředí.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět