MSD

Nová základna
pro raketový růst

MSD IT je globální technologický hub společnosti MSD, který vyvíjí inovativní řešení pro výzkum a vývoj v oblasti zdravotní péče. Jde o jedno z lokálních center velké světové sítě podobně fungujících poboček. Každé z nich najímá v místě svého působení nejlepší IT odborníky a poskytuje jim dokonalé zázemí pro rozvoj nových nápadů. Originální kultura a velký důraz na inovace přispívají k exponenciálnímu růstu společnosti a MSD si postupně díky této kombinaci vybudovala pověst zaměstnavatele snů. 

Jak udržet vysoké tempo růstu vaší společnosti a zvýšit motivaci a efektivitu zaměstnanců? 

Kromě jiného dbejte na soustavné zlepšování pracovního prostředí vašich zaměstnanců a investujte do nových technologií. Vaši zaměstanci potřebují inspirující kanceláře, které jim dávají prostor pro spolupráci, ale i soustředění a odpočinek, když je potřeba.

Urbanistická výzva

Budovu Office Five najdete nedaleko smíchovské náplavky. Kanceláře MSD IT zabírají velkorysou plochu 11 000 čtverečních metrů a jejich maximální kapacita je až 831 lidí. Bylo by přehnané přirovnávat sídlo společnosti k malému městu, ale celková plocha není to jediné, co vyvolává v interiéru městskou atmosféru.

11,000m2
podlahové plochy
831
zaměstnanců
15m2
pro každého zaměstnance

Inovace na míru 

Spolupráce a týmová komunikace byly hlavními tématy, kterými se zabývali architekti nových kanceláří. Jedním z atypických prvků, které měly pomoct originálně vyřešit  zadání, byly magnetické popisovatelné příčky. TECHO dokázalo přijít ve výběrovém řízení s inovativní konstrukcí, které nám pomohlo vyhrát tuto prestižní zakázku. Mezi další atypické prvky patřily tzv. "We Inspire Wall", recepce, truhlíky na rostliny, kuchyňky, akustické panely a bambusové příčky.

Většina interiérového vybavení je na míru. Pracoviště mají nestandardní tvar, aby zaměstnanci mohli sedět více natočeni jeden k druhému.

Budoucnost komunikace.
Už dnes!

Celá budova Office Five je doslova přeplněna moderními technologiemi. Špičkové zařízení pro videokonferenční hovory je nezbytné pro spolupráci jednotlivých týmů romístěných po celém světě. Zároveň umožňuje zaměstnancům zvolit si libovolný poměr mezi prací a volným časem a využít přednost home-office bez ztráty kontaktu a sounáležitosti s týmem.

Technologie budoucnosti

Ještě před několika lety by byly zdejší technologie považovány za sci-fi. Dnes jsou již samozřejmou součástí každodenního života firmy. Například Digital Media Signage umožňující tok informací v celé organizaci. Multimediální obsah je distribuován z jednoho místa na velkoplošné obrazovky v celé budově. Správné rozmístění monitorů v prostorách firmy zaručí, že každá důležitá zpráva se dostane co nejrychleji ke správnému příjemci.

Projděte se novou kanceláří, než se nastěhujete

Využít současnou technologii neváhali ani architekti. A zapojili do příprav finální podoby kanceláří týmy, kterým měly v budoucnu sloužit. Jedna ze dvou skupin dostala k posouzení nejprve klasickou prezentaci budoucího stavu - plány a vizualizace. Druhá skupina dostala možnost projít se již od začátku prosotrem ve virtuální realitě. Nebylo velkým překvapením, že druhá skupina dokázala lépe pochopit prostorové vztahy a poskytnout lepší zpětnou vazbu k předloženému konceptu.

Ergonomie především

Zvýšenou pozornost věnovali autoři celkového řešení nejen technologiím, které podporují elektronickou komunikaci napříč týmy, ale také mnoha méně viditelným, ale o to důležitějším detailům, které mají velký vliv na celkovou kvalitu pracovního prostředí.

1

Světlo

Navrženo tak, aby poskytovalo co nejlepší podmínky při minimálním záření. Jas a barva jsou upravovány automaticky podle venkovních podmínek. Každý zaměstnanec může navíc intenzitu ovlivnit individuálně.

2

Vzduch

Vnitřní klima v budově je nastaveno na pevno tak, aby se každý uvnitř cítil příjemně bez ohledu na počasí. Přesné hodnoty byly stanoveny na základě tříletých zkušeností s provozem ve staré budově.

3

Zvuk

Zvláštní pozornost byla věnována vysoce kvalitní zvukové izolaci, která má zajistit nerušenou práci. Zaměstnanci si zvýšenou zvukovou pohodu můžou užít v každém místě, kde se právě rozhodnou pracovat.

Závěrem

Ing. Šimon Opekar
Sales Manager TECHO

Důležitou podmínkou pro úspěch projektu byla naše příslušnost k velké globální skupině. Spolupráce s našimi nizozemskými partnery v Ahrend nám pomohla získat zakázku hlavně díky portfoliu jejich značky, které ideálně splnilo očekávání architektů i investora.

Ing. Jana Dušátková
Facility Manager MSD

Není možné jednoduše vyjmenovat všechny parametry a komponenty, které prostor OFFICE FIVE tvoří. Je však možné jednoduše říci, že MSD vybudovalo s pomocí architektů a odborníků z TECHO prostor, který se bezprostředně zařadil mezi nejmodernější pracovní prostory v České republice.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět