Kavárna, ve které se prodlužuje život

2022 Longevity Café

Proti věku není léku. A přitom to není tak docela pravda. Délku lidského života ovlivňuje genetika, životní prostředí a životní styl. S genetikou nehneme, zlepšit životní prostředí je běh na dlouhou trať, ale přístup ke svému zdraví můžeme ovlivňovat každý den. Chceme-li si dát závod s časem a žít kvalitněji i produktivněji, musíme se o sebe starat. 

3měsíce
práce
400m2
plocha
135míst
k sezení

HEALTHY LONGEVITY CAFÉ není jen tak obyčejná kavárna. Kromě skvělého občerstvení vám tu pomohou zpomalit tempo stárnutí. Znají totiž recept na dlouhověkost a tým lékařů i odborníků na výživu se o něj s vámi rád podělí. Nejprve prověří vaši biochemii krve, genetiku, epigenetiku i potravinovou intoleranci či mikrobiom. Na základě výsledků vám pak navrhnou individuální stravovací režim a sérii výživových doplňků.

Baví nás projekty, které slouží veřejnosti. Jsme proto rádi, že jsme mohli pomoci vybudovat vlajkovou loď inovativních wellness kaváren, které budou vznikat po celé Evropě. Snad časem přivítají stále více stoletých návštěvníků. 

Zdravá energie ve dvou patrech

Možnost účastnit se hezké práce na revitalizaci objektu ve vnitrobloku je důkazem toho, že i konkurenční firmy dokážou spojit síly a společně dají vzniknout zajímavému prostoru. Budoucí atmosféru celému prostoru vtisklo architektonické studio CHYBÍK + KRIŠTOF a my jsme ji zase vybavili stylovým a často netypickým nábytkem.

Dlouhověkost sice má svůj strop, ale v pražské Opletalově ulici 28 skrze něj vidíte až do nebe. Hned na několika místech je prosklený. Spolu s vysokými okny tak zajišťuje celému prostoru maximální a velmi osvěžující přísun denního světla. Než vstoupíte do kavárny, ocitnete se na decentní zahrádce ve vnitrobloku. Přírodní dojem se tu snoubí s praktičností a originalitou. Signifikantní částí interiéru jsou kruhové dřevěné lavičky kolem velkých květináčů. Pod nimi je umístěný perforovaný plech, který hostům slouží k odložení kabelky či batohu. Dlažice podlahy v modrozelených odstínech jsou poskládané ve speciálním tvaru. I když se rozhodnete pro posezení venku, zvědavost vás přinutí nahlédnout do hlavního prostoru kavárny. 

Zelená oáza

Charakter prostoru utváří zeleně lakovaný kov, akcenty červené, hodně dřeva, mnoho recyklovaného materiálu a spousta květin. Jeho vizuální atraktivitu zvyšuje prosklená galerie v prvním patře. Jedinečný styl interiéru podtrhují pestrobarevné židle v oranžových a růžových tónech. Ty jsou v přímém kontrastu ke stolkům v přírodních odstínech, jejichž konstrukce jsou vyrobené právě ze zeleného lakovaného kovu a desky z recyklovaného plastu. Být v kontaktu s živými rostlinami prospívá lidskému tělu i mysli. Zelenou přítomnost si tak můžete užít u každého sezení. Uvidíte, že se vaše energie zlepší, než dopijete kávu.

Kámen nebo plast?
Rozdíl k nepoznání!

Dlouhý barový pult se zázemím pro obsluhu vyrobený z přírodního dřeva v dekoru dubu je umístěný hned proti vchodu do kavárny. Pozornost tak upoutá hned po vstupu do místnosti. Apel na ekologii a přirozenost doprovázel designéry při navrhování každého použitého elementu. Tohoto požadavku jsme se drželi i my a začali jsme kouzlit. Největší výzvou v tomto projektu pro nás bylo přijít na to, jak zpracovat recyklovaný plast, aby vypadal jako kámen. Chvíli jsme si připadali jako starodávní alchymisté, kteří měnili olovo na zlato. I bez kamene mudrců jsme se plast naučili řezat, vrtat, tvarovat i ohýbat. Ostatně, posuďte sami. Stolové desky, květináře i přední prosvětlená plocha na velkém barovém pultu jsou z této suroviny. 

*autor fotografií: Alex Shoots Buildings, https://www.alexshootsbuildings.com

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět