LEGO

V roce 2020 došlo k realizaci unikátního projektu na pražské Palmovce v objektu architektonicky zajímavé moderní budovy DOCK IN THREE, nacházející se v oblasti bývalých libeňských doků. V úzké spolupráci s naším klientem společností LEGO Trading s.r.o. se podařilo uskutečnit vybudování odpovídajících openspace kanceláří pro potřeby 105 zaměstnanců back office regionálního týmu pro Českou republiku a Slovensko na celkové ploše okolo 1600 m2.
 

Zuzana Michalcová
Senior Project coordinator Ahrend

Tento projekt byl pro nás jednoznačně výzvou zejména s ohledem na různorodost produktů. Klíčové bylo sjednocení barevnosti od desítek různých dodavatelů, aby vše zapadlo do jednotné koncepce. I proto jsme museli s dodavateli občas zamířit k atypické látce nebo materiálům celkově.

105
pracovních míst
1,600m2
pracovní plochy

Výzva přijata

Pro nás se jednalo s ohledem na význam a renomé klienta o vskutku historickou zakázku a zároveň novou výzvu. Jedním z klíčů k úspěchu se bez pochyb stala velmi přínosná a flexibilní spolupráce všech zainteresovaných stran, tedy naší společnosti, projektového manažera skupiny CBRE, zástupců LEGO Trading a v neposlední řadě londýnského studia BDG Architects. Společnou řeč jsme našli jak v nárocích na detail, materiály, tak i samotné zpracování nábytku, aby vše zapadalo do požadované koncepce.

Nicméně nejzásadnějším aspektem naplnění představ klienta bylo jednoznačně pochopení zaměstnanecké filosofie LEGO Group, na níž tato společnost s téměř devadesátiletou historií klade velký důraz – poskytnout svým zaměstnancům odpovídající prostředí, kde se budou cítit dobře a kde mohou být sami sebou v tom nejlepším smyslu slova. Takové prostředí, které vybízí k tomu, být hrdým zaměstnancem společnosti LEGO a které definuje různorodou organizaci inspirující děti po celém světě bez jakýchkoli rozdílů. A tak se čtyři měsíce od vzniku poptávky mohla spustit samotná realizace, kterou se podařilo zvládnout během následujících čtrnácti dnů.
 

Martina Nováková
Project manager Ahrend

S kolegy v týmu se jistě shodneme na tom, že rádi děláme krásné interiéry, což tento zcela jistě byl. Z pohledu realizace pak nová zkušenost pro mne i pro ostatní, díky spolupráci se zahraničním architektem. Komunikace a vzorování probíhalo pouze na dálku přes e-mail, nebo poštou prostřednictvím CBRE jakožto zadavatele. Nejvíce pyšná jsem na to, jak jsme zvládli výrobu atypické recepce z umělého kamene Corian®, která se vizuálně tváří, že je celá sestavená z obřích kostek LEGO®. Projekt byl náročný i díky objemu, kolem 1600m2 plochy bylo vybaveno typovým kancelářským nábytkem, nábytkem na míru do recepce, zasedacích místností a relaxačních zón včetně instalace rozsáhlé interiérové zeleně.

Jan Růžička
BI Director LEGO REEMEA

Důležitým aspektem realizace bylo do našeho nového prostoru převést interní hodnoty společnosti – hravost, kreativitu, zábavu, tvořivost a kvalitu. Při výběru materiálů a zařizovacích předmětů jsme kladli důraz na ergonomii, kvalitu a udržitelnost. Kromě tématiky LEGO® jsme co možná nejvíce pracovali s kombinací dřeva a zeleně. Zároveň jsme při výběru zařízení maximálně preferovali české dodavatele. Věřím, že vše zmíněné se nám podařilo i díky výborné spolupráci se zástupci firmy TECHO/Ahrend, kteří nám byli v průběhu celého procesu velmi dobrými partnery.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět