Idea Delivery Lab

Idea Delivery Lab (IDL) je coworkingový prostor a služby navržené tak, aby podporovaly inovační týmy při rozvoji a realizaci inovací. Cílem bylo vytvořit prostor, který zvyšuje kreativitu, umožňuje různé typy spolupráce, pomáhá udržovat pracovní tempo a v neposlední řadě vytváří komunitu osobností a odborníků v různých oborech.

Idea Delivery Lab vznikl v dobře dostupné lokalitě pražského Smíchova, a v návaznosti na kanceláře inovační agentury IdeaSense. Interiér od architekta Luky Križka z IO Studia je velmi čistý, světlý a plný zeleně. Na první pohled zaujmou stromy vyrůstající uprostřed stolových sestav a všudypřítomné přírodní materiály. Atypický nábytek navržený taktéž IO Studiem je vyroben z bělené březové překližky a grafické návrhy aplikované na skleněné příčky jsou od designera Jakuba Sodomky. V rámci TECHO dodávky byl především sedací mobiliář ze dřeva a čalouněný mobiliář v přírodní vlně a pastelových barvách.

Celý prostor je koncipován v multizónovém uspořádání, umožňujícím různorodou spolupráci týmů a jednotlivců, podporujícím jejich produktivitu a pracovní tempo. Dominantou jsou atypicky navržené týmové pracovní stoly s integrovanými živými stromy. Důležitým prvkem celého konceptu jsou týmové kanceláře uzpůsobené pro společnou práci inovačních týmů a startupů, které lze velmi jednoduše upravovat a individualizovat dle firemní identity týmů. Inovačním týmům je k dispozici i profesionálně vybavená laboratoř pro uživatelské testování. Komfortní Focus zóny jsou navrženy pro soustředěnou práci s možností videokonferencí či operativních schůzek. Odhlučněné telefonní místnosti poskytují dostatečné soukromí pro telefonní hovory nebo individuální videokonference. Relax zóna je kvalitně vybavený prostor kavárny a samoobslužné zóny, doplněný o alternativní vysoké sezení a barové stoly.

Za laskavé poskytnutí fotografií děkujeme IdeaSense.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět