Era

Když rozhoduje kvalita 

Společnost Era je tradičním výrobcem špičkového pasivního radarového zařízení. Vysoké nároky na kvalitu, se kterými se zadavatel setkává ve svém oboru se projevily i v jeho přístupu k nové administrativní budově, která měla rozšířit výrobní areál firmy o moderní kanceláře. V roce 2013 byl v architektonické soutěži z deseti uchazečů vybrán  ateliér BHT architekti a po dvou letech náročných příprav se v roce 2015 začalo se stavebními pracemi.

Jako v dobře navrženém bytě

Architektům se podařilo vytvořit čtyřpodlažní členitý dům s různými zákoutími, dvorky, ve které navzdory umístění objektu v původním průmyslovém komplexu budou lidé rádi pracovat a budou se v ní cítit jako v dobře navrženém bytě. Tomu odpovídá i vnitřní členění s přehlednými interiéry s přírodními materiály. Zasedací místnosti a pracoviště jsou orientovány k výhledům do zeleně nebo do areálu, většina z nich umožňuje přirozené větrání. Dnes spíše výjimečným řešením je členění kancelářského prostoru uzavřenými kancelářemi po dvou zaměstnancích. Tato pracovní jednotka je základním modulem budovy a zřetelně se projevuje také na fasádě. 

Servis pro nejnáročnější

S prací pro náročné klienty máme již dlouholeté zkušenosti. Podobně jako u zatím nejnáročnějšího našeho projektu Maledivského ostrova jsme i tentokrát mohli využít naše know-how při těsné spolupráci s architektem a klientem při domýšlení a realizaci jejich představ.

V případě nových kanceláří firmy ERA jsme vyvzorovali kanceláře v poměru 1:1 včetně takových detailů, jako jsou fasádní okna, ventilace atd., aby klient mohl co nejlépe posoudit nejen vzhled, ale například též hlučnost, nebo vyústění topení a další praktické provozní souvislosti. Stejně jako v minulosti, i v tomto případě jsme si ověřili, že sebelepší vizualizace nenahradí výhody fyzického modelu. Nároční klienti upřednostňují před samotnou realizací možnost prohlédnout a "osahat si" budoucí interiér. ERA tuto možnost navíc dala i svým zaměstnancům, kromě zástupců managementu se na testování modelu účastnili i řadoví zaměstnanci. Společně s architekty jsme pak některé prvky na základě připomínek ladili takřka po centimetrech.

Nová budova sídla ERA získala titul Stavba roku Pardubického kraje 2017. Soutěž vyhlašuje jednou za dva roky Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků. ERA vyhrála v kategorii Stavby pro průmysl, zemědělství a vodní hospodářství.

Chci vědět víc

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět