Pohodlí v moderním kabátě

2021 CTP

Kombinace moderního zázemí s pohodlím pro práci, kde lze najít i příjemný kousek přírody uprostřed města. Takový je přístup nadnárodní společnosti CTP, která je největším kótovaným developerem a správcem logistických nemovitostí v kontinentální Evropě. Za dobu svého působení vybudovali síť průmyslových i kancelářských parků, které propojují kvalitní a flexibilní pracovní prostředí s udržitelnými prvky a bohatou zelení. Své projekty realizují v deseti evropských zemích a střechu nad hlavou u nich našla více než tisícovka spokojených nájemců. 

Nejsou jen developerem, ale i správcem svých parků. Zůstávají s nimi i po jejich vybudování, kdy se postarají o nejvyšší standard kvality, opatří je hi-tech technologiemi i kompletními službami a celkově je přizpůsobí a připraví pro jejich budoucího nájemce. I díky tomu přes devadesát procent klientů jejich parky neopouští. Společnosti rostou spolu s parky a slaví zde své obchodní úspěchy.

V kultuře společnosti CTP je hluboce zakořeněná udržitelnost, a proto v ní berou velice vážně dopad jejích obchodních činností na životní prostředí. Byli proto prvním evropským průmyslovým vývojářem, který provedl certifikaci BREEAM pro celé své portfolio průmyslových a víceúčelových nemovitostí. 

3týdny
instalace
800m2
plocha
80
pracovních míst

S radostí do DRNu

Pod rukama společnosti CTP vyrostlo v České republice přes padesát průmyslových parků. Není divu, že se její zaměstnanecká základna rozrůstá také. Bylo tedy potřeba najít vhodnější a prostornější zázemí. Míst uprostřed pražského centra, která ještě ke všemu ctí ekologickou filozofii firmy, mnoho není. Polyfunkční budova DRN ve svém architektonickém přístupu respektuje stopy minulosti, akcentuje ducha přítomnosti a je doslova v objetí přírody.

Proto se ve dvou patrech těsně pod zelenou střechou s platany a krásnou terasou již nějaký ten měsíc nachází nové kancelářské prostory firmy. Střešní zahrada, kde mají pracovníci společnosti CTP právo výhradního užívání, ale zdaleka není jediným zeleným místem urbanistického konceptu stavby. Kolem obvodu kanceláří vede ochoz, který je celoročně osázený rostlinami. 

Vše na míru, nic typového

Celá budova je velmi specifická. Má nepravidelný tvar a dominantním materiálem interiérů je pohledový beton v kombinaci se sklem, dřevem a kovem. S touto DNA se bravurně vypořádalo architektonické Studio acht ve spolupráci s nizozemským designérem Bartem Vosem, jež stojí za konceptem zbrusu nových kancelářských prostor. Designérský styl studia většinou podtrhuje žlutá barva a nejinak tomu je i zde.

My jsme se naladili na stejnou notu a firemní prostor jsme z velké části vybavili. Naší doménou se staly veškeré atypické prvky. Patřily mezi ně recepční, barové i levitující pulty, kuchyňky, veškeré modulové dýhované sestavy s čalouněnými segmenty, jídelní stoly a tři speciální akustické místnosti ve tvaru kupé. Mimochodem, barevně čalouněná kupé vhodná pro rychlá a zároveň nerušená jednání, jsou jedny z mála místností, kde není přiznaný surový beton.

Hudba budoucnosti

Jakmile v sedmém patře projdete dveřmi s cedulkou CTP Office přivítá vás výrazně žlutá recepční kóje, která v objetí surového betonu doslova září do prostoru. Rozhodně se jí nedá upřít dominance a působivost. Až futuristicky vyhlížející průmyslový styl koresponduje s nadčasovým vybavením průmyslových parků, jejichž je CTP duchovním otcem. V hale jsou umístěné také kruhové akustické podhledy a liniová světla. 

Kanceláře vedení společnosti i minimalistická kuchyňka se nacházejí v její těsné blízkosti. Hned za ní je také barové posezení. Pokud se vám ale káva pije lépe vestoje, dáte přednost spíše levitujícím barům, které jsou ideálním místem pro neformální setkání u kávy. Při ní se často vyřeší více než u kulatého stolu.

Hlavní části všech kanceláří i zasedacích místností tvoří žluté modulární sestavy z dýhy. Každá z nich má v sobě vložené akustické panely, které jsou čalouněné. Prováděli jsme je v kombinaci různých barev. Zevnitř jsou vždy čisté, kdežto z vnější části jsou potištěné. Látky jsme objednávali až z Anglie. Apel na zvukovou těsnost byl při této realizaci opravdu významný. Sestavy jsou proto vzájemně svázané, přilepené mamutí silou, vytmelené a vyakrylované do barvy nábytku. Najít mezery by připomínalo detektivní práci. 

Jako vejce vejci

Nově vzniklý kancelářský prostor má fazolovitý tvar. Pracovní místa zevnitř lemují prosklenou fasádu. Každý zaměstnanec tak má zajištěný luxusní výhled na Pražský hrad či širší centrum metropole. Hala s recepcí plynule přechází v komorní open space. Jeho středobodem je „magické vejce“, které je obklopeno zasedací místnostmi, kuchyňky a kupé a z vnější strany místo skořápky ho chrání sádrokartonové opláštění. Všechny místnosti, které se zde nacházejí, s sebou nesou jen čistě pozitivní asociace.

Tak jiná…

Kuchyň je srdcem nejen domácností, v CTP ovšem tento prostor povýšili ještě na daleko vyšší level. Má své reprezentační prostory, které jsou oddělené od pracovní části – takzvané černé kuchyně, ve které je umístěná myčka a veškeré technické zázemí. Plnohodnotná kuchyňka je vyrobená z polotvrdých dřevovláknitých desek, které jsou multifunkční alternativou masivního dřeva. Jestli vám vzhled recepce emocionálně posunul obočí nahoru, ráz kuchyňky vám zrychlí tep. Královská červeň skvěle ladí se zlatými židlemi, černými kovovými stoly a ve stejném odstínu rudé pojednanými čalouněnými lavicemi. Strop je jak jinak než betonový. Celou tu krásu korunují spotřebiče Miele. Kdo by nechtěl mít na pracovišti pípu? Z té zdejší sice neteče zlatavý mok, ale díky zařízení Waterlogic sodovka, která také přijde vhod.

Lukáš Roh
Sales manager Ahrend

Zvláštní poděkování patří dvěma projektovým manažerům, a to konkrétně Jurajovi Černajovi ze společnosti CTP a mému kolegovi z projektového managmentu Miloslavu Prokešovi za kvalitní projektové vedení a všem lidem, kteří věnovali úsilí a čas celému projektu.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět