Brit

Dog friendly kanceláře

Foto: Brit

Společnost VAFO PRAHA je úspěšným výrobcem prémiových a superprémiových krmiv pro psy a kočky, které pod značkou Brit a Let‘s Bite vyváží do více než šedesáti zemí světa. Rodinná firma působí v České republice v Chřášťanech nedaleko od Prahy. Zde najdete nejen výrobní závody, ale i nové kanceláře pro šedesát stálých zaměstnanců, kterým se majitel firmy Pavel Bouška rozhodl po letech dát zcela novou podobu.

Zadání

Vytvořte příjemné prostředí pro zaměstnance i návštěvníky a vystihněte filozofii společnosti - s tímto zadáním pracovalo od začátku architektonické studio Bogle Architects. Dvoupatrová budova je navržená tak, aby se v ní nejen dobře pracovalo, ale aby se tu dobře žilo i jejich čtyřnohým parťákům. Proto zde kromě jiného třeba najdete i kvalitní zátěžové koberce, které vydrží návštěvu domácích mazlíčků zaměstnanců. 

Když mají architekti rádi zeleň

Ian Bogle

Květiny v interiéru jsou poznávacím znamením zakladatele britského architektonického ateliéru Bogle Architects, který se stromy, keře a květiny snaží ve svých projektech uplatnit všude, kde to lze.
Britský architekt s diplomem z Mackintosh School of Architecture v Glasgowě má zkušenosti z prestižní kanceláře Foster + Partners, kde jako hlavní inženýr projektu zodpovídal za stavbu londýnské 30 St Mary Axe, pověstně Okurky, která byla v roce 2004 oceněna Stirlingovou cenou udílenou Královským institutem britských architektů (RIBA) nebo Bexley Business Academy.

Citováno dle: Hospodářské noviny

Interiér od podlahy 

Úkol, se kterým se architekti společně se zadavatelem obrátili na TECHO se původně týkal jen nábytku a konzultací v otázkách interiérového vybavení. Během úvodních rozhovorů jsme ale naše budoucí partnery dokázali přesvědčit, že umíme pro realizaci jejich projektu udělat mnohem více. Máme zkušený projektový tým a jako součást silné mezinárodní skupiny jsme schopni garantovat, že i zakázku podobného objemu zvládneme v požadovaném čase. Postupně jsme proto převzali odpovědnost za kompletní fit out a pustili se do práce.

Kromě osvětlení a vzduchotechniky jsme v novém sídle realizovali celá dvě patra kanceláří. Naše práce začala v momentě, kdy byl dokončený skelet budovy, na nás bylo vytvořit celý obvodový plášť, podlahy, šedesát pracovních míst, menší klidové zóny, společnou jídelnu s plně vybavenou kuchyní, oddělené telefonní boxy a velké kovové schodiště.

Žádné náhražky

Když vyrábíte superprémiové krmivo, nešetříte na surovinách a vybíráte jen to nejlepší, chcete, aby i prostředí, které vytváříte pro své zaměstnance a prezentaci vašich produktů odpovídalo svou kvalitou vyšším nárokům, které uplatňujete ve svém přístupu k podnikání.

Přáním Pavla Boušky bylo vybavit nové sídlo společnosti ve vyšším standardu. Funkčně jde o standardní kancelář odpovídající dnešním požadavkům na ergonomii, liší se ale kvalitou použitých materiálů. Kancelářské stoly jsou vyrobeny z masivní dřevěné desky s dřevěnou dýhou namísto běžně používaného lamina, a textilie větší gramáže a odolnosti najdete i na akustických podhledech a podlahové krytině.

Když vstoupíte do místnosti, cítíte rozdíl na každém kroku. Kanceláří prostupuje přirozené světlo a všudypřítomné přírodní materiály a zeleň vytvářejí atmosféru, ve které se nejen lépe pracuje a soustředí, ale která pozitivně působí i na vztahy mezi lidmi.

Do posledního detailu

Milan Začal
Senior Sales Director TECHO

Když je interiér promyšlený do posledního detailu, potřebujete dobré dodavatele, kteří vše nakonec dodají v požadované kvalitě. U velkého projektu, kdy koordinujete velký počet takových partnerů a máte na dokončení pouhé tři měsíce, je potřeba, abyste logistiku měli naplánovanou takřka na minuty.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět