Senior účetní

Do týmu Financí hledáme novou posilu na pozici senior účetní pro zpracovávání účetnictví dceřiné společnosti se sídlem v zahraničí. V současnosti je vedeno účetnictví této pobočky externí účetní firmou v sídle pobočky. Naším plánem je převzít účetnictví do pražské centrály, kde již nyní vedeme účetnictví několika pobočkám. Po zapracování a základní orientaci v našich klíčových softwarech (účetní a podnikový) bude Vaším úkolem aktivně se podílet na převzetí účetnictví od stávajícího poskytovatele a nastavení procesů pro zajištění efektivního zpracování účetnictví.

Pracovní náplň

  • účtování došlých faktur (zbožové i režijní), interních dokladů, mezd (dle podkladů od externí firmy) a pohybů na bankovních účtech
  • kontrola správnosti schvalování došlých faktur
  • vyúčtování přijatých a poskytnutých záloh, kontrola DPH na vstupu a na výstupu
  • příprava a účtování měsíční i roční uzávěrky
  • příprava podkladů pro externí firmu zpracovávající daňovou agendu
  • správa odběratelského a dodavatelského saldokonta
  • aktivní komunikace se zástupci společnosti a externími poradci
  • měsíční reporting mateřské společnosti a participace na přípravě ročního plánu
  • příprava podkladů pro účely auditu a jiných kontrol

Požadujeme

  • SŠ/SOŠ ekonomické vzdělání
  • praxi v podvojném účetnictví min. 5 roků
  • znalost českých účetních standardů a účetních principů
  • komunikativní znalost anglického jazyka
  • ochotu cestovat do zahraničí (1x za kvartál)
  • ochota učit se novým věcem

Nabízíme

  • perspektivní práci ve stabilní společnosti

  • možnost profesního růstu
  • přátelský kolektiv a moderní pracovní prostředí
  • motivační ohodnocení a zaměstnanecké benefity

Informace o pozici:

Místo pracoviště: Praha 10 – Hostivař

Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek

Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou

Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Benefity: Bonusy/prémie, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, příspěvek na vzdělání, možnost občasné práce z domova, firemní akce

Požadované vzdělání: Min. středoškolské / vysokoškolské

Požadované jazyky: Angličtina (mírně pokročilá)

KONTAKT:

Veronika Indrová

Email: indrova@ahrend.cz
Telefon: 737 218 623
Adresa: U Továren 770/1b, 102 00 Praha 10 - Hostivař