Zdravá kancelář

Myslíme na budoucnost vašeho pracovního prostředí

Většina firem musí dnes v nečekané situaci rychle hledat odpovědi na nové otázky. Co je potřeba udělat, abychom ochránili zdraví a bezpečnost zaměstnanců? Jak dlouhodobě budovat pracovní prostředí, které bude vyhovovat přísnějším nárokům na hygienu a novou organizaci práce? Jaké kroky udělat jako první?

TECHO jako jeden z předních evropských dodavatelů komerčních interiérů nabízí pomocnou ruku. Pod značku Healthy workplace jsme shrnuli naše zkušenosti, produkty a služby, které vám umožní rychle zvládnout současný stav a připravit vaše kanceláře na výzvy, které nás společně čekají v příštích měsících a letech.

Prostor & provoz 

Jak zvýšit bezpečnost ve společných prostorách jako jsou recepce a relax zóny, kde je největší riziko šíření možné nákazy?

Číst dál

Materiály & údržba

Přicházíme s prvními nápady, jak s co nejmenšími náklady zvýšit hygienický standard vašeho stávajícího kancelářského vybavení.

Číst dál

Ochrana & ergonomie

Jak pomocí některých jednoduchých řešení snížit největší rizika a ochránit zaměstnance na přepážkách i v open space kancelářích?  

Číst dál

Nové výzvy pro vaše stávající kanceláře

Modularita a bezpečnost

Hlavním trendem, který dnes sledujeme v kancelářích velkých firem napříč všemi obory je všestranná podpora spolupráce. Firmy sestavují interní týmy na jednotlivé projekty, doplňují je o externí specialisty, mnoho lidí ve firmách nemá vlastní pracoviště a připojuje se k projektovým týmům z home-office.

Architekti a designéři se proto intenzivně zabývají otázkou interiérových prvků, které dokáží flexibilně reagovat na měnící se potřeby. Řešením jsou multifunkční modulární systémy, které se rychle změní z uzavřeného koutu pro jednání dvou lidí na telefonní budku, nebo větší skupinové pracoviště. 

Hlavní výhodou těchto systémů je kromě akustické izolace i schopnost usměrnit pohyb lidí ve společných prostorách a omezit možná rizika přenosu virových onemocnění.

Všestranný systém Ahrend Loungescape byl stvořen pro nové způsoby práce. Ze 123 modulů, připomínajících LEGO snadno poskládáte prostor podle vašich představ - čekárnu, tichou zónu, nebo pracovní kout pro dva lidi. Každý prvek je možné čalounit jinou látkou, systém tak nabízí takřka nekonečné možnosti při kombinování barev a prostorových sestav.

K rychlému rozdělení prostoru se hodí také naše paravany Diverse, které můžete volně umístit do velké haly, nebo otevřeného kancelářského prostoru.

Všechny produkty

Chytré úložné systémy

Uživatelé ovládají zámky pomocí chytrých mobilních telefonů. 

Stále více lidí si nechává doručovat zásilky přímo na pracoviště. Zvyšuje se tak pohyb cizích osob ve firmách a zdravotní riziko. Řešením jsou skříně vybavené "chytrým" zámkem. Online správa umožňuje jednoduše vytvářet skupiny uživatelů nebo skupiny zámků. Pokročilé funkce systému tak lze využít např. k doručování zásilek přímo do osobních skříněk zaměstnanců.

Chci vědět víc

Materiály & údržba

V posledních letech sledujeme výrazný posun ve vývoji všech druhů materiálů. Nové produkty jsou mnohem odolnější, stylově rozmanitější a obstojí i v nejnáročnějších provozech s přísnými hygienickými podmínkami.

Ve větší míře se budeme již brzy setkávat s novým nábytkem z těchto pokročilých materiálů. Bezpečnost vašeho pracovního prostředí ale můžete zlepšit už teď. Nabízíme vám možnost úpravy vašeho stávajícího kancelářského vybavení, zjednodušení jeho údržby a snížení zdravotního rizika. 

Čalounění židlí a paravánů

Investovali jste v poslední době do nákupu kvalitních kancelářských židlí, paravánů a polstrovaných kontejnerů a řešíte, jestli vyhoví zvýšeným nárokům na údržbu? Jednou z možností je nové čalounění ze snadno udržovatelných materiálů.

Výrobky firmy Camira nabízejí všechny výhody vinylového materiálu a přidávají širokou škálu možných designových řešení. Camira Manila má příjemný vzhled textilu, Camira Vita zase připomíná svou strukturou hlazenou kůži. Oba materiály jsou k dispozici v několika atraktivních barevných odstínech a poskytují maximální ochranu i v nadměrně zatížených provozech jako jsou služby a zdravotnictví. 

Vinylové materiály neobsahují změkčovadla a těžké kovy a jsou vysoce odolné vůči čištění standardními dezinfekčními prostředky na bázi alkoholu.

Nový potah pro váš starý nábytek

Rychlé a cenově dostupné zlepšení hygienických parametrů pro váš stávající nábytek. Kontaktujte prosím náš obchodní tým, rádi s vámi domluvíme individuální podmínky.

Kontakty

Plošný materiál s healthcare certifikací

Detail vyrobený z kompaktního laminátu. 

Pro většinu našeho nábytku používáme standardní laminát, který se snadno udržuje i prostředky na bázi alkoholu. 

V prostorách s vyššími nároky na odolnost, dlouholetou životnost a hygienickou a estetickou úroveň materiálu doporučujeme použití kompaktního vysokotlakého laminátu s homogenním jádrem potaženým melaminovou pryskyřicí. 

Takzvaný HPL Compact se opracovává diamantovými kotouči a lze jej velmi přesně spojovat. Desky z kompaktního laminátu jsme s úspěchem použili ve všech našich projektech ze zdravotnického sektoru, ale rádi připravíme nabídku na řešení nábytku v rizikových prostorech i pro vaši kancelář

Informace ke stažení

Camira - Antibakteriální odolnost

Camira Vita - Návod k údržbě

Egger - Eurodekor Melamine - výsledky antibakteriálního testu

Egger Eurodekor - doporučení k údržbě

Ochrana & ergonomie

Bezpečná pracoviště

Well-being je jedno z velkých témat, které rezonuje ve světě interiérového designu a pracovního prostředí již delší dobu. Pozornost všech se ale nyní určitě zaměří na některé rezervy v oblastech, kterým zatím nebyla věnována hlavní pozornost.

Zvýšení ochrany zaměstnanců na pobočkách i v open space kancelářích

Jedním z rychlých řešení, se kterými se již teď setkáváme stále častěji, jsou nástavce z čirého laminátu, které pomáhají snížit riziko přenosu infekce v bankách, prodejnách i kancelářích.

Nabízíme několik základních typů samostatně stojících přepážek pro okamžité použití pro pracovníky v první linii a také speciální nástavce, které jsou kompatibilní s kancelářskými paravány z naší kolekce. Vybrat si můžete i z několika základních barev.

Štíty z plexiskla se dobře čistí, k jejich každodenní údržbě stačí vlažná voda, nebo roztok octa a izopropylalkoholu. Neobsahují také žádné škodlivé látky jako formaldehyd, nebo změkčovadla. Při požáru nedochází k uvolňování jedovatých látek a materiál lze rozložit do původních chemických složek nebo přímo a úplně zrecyklovat.

Nabídka paravánů

Podívejte se, jak naše plexi zástěny pomohly České spořitelně udržet bezpečný provoz v nelehkém období.

Pohodlí při práci. V kanceláři i doma.

Hodně lidí v dnešní době tráví více času prací z domova. Mnoho firem si také pravděpodobně uvědomí, že je to i pro ně ekonomicky výhodnější řešení. Některé z nich zmenší své stávající kancelářské prostory a ušetřené peníze za nájem raději investují do kvalitnějšího vybavení. 

Prohlédněte si nabídku ergonomických kancelářských židlí, výškově stavitelných stolů a dalšího příslušenství a vyberte si nové vybavení pro vaši kancelář i home office.

Všechny produkty

Chcete zdravou a bezpečnou kancelář? TECHO má vše, co potřebujete. 

Jako součást skupiny Royal Ahrend patříme k pěti největším výrobcům kancelářského nábytku v Evropě. Nabízíme spolehlivé výrobní zázemí, zkušenosti mezinárodní společnosti, osobní servis a rychlé vyřízení vašich přání.

Vlastní výrobní kapacity

Výrobní závod TECHO v Praze patří k nejmodernějším továrnám na výrobu nábytku ve střední a východní Evropě. 

Široké portfolio produktů

Nábytek se značkou TECHO, Ahrend, Humanscale nebo Gispen slouží spolehlivě v kancelářích po celém světě.

Sehraný tým profesionálů

Úspěšné projekty vyžadují lidi různých profesí, talentů a životních zkušeností. Jsme rádi, že takové lidi u nás máme.

Mezinárodní zkušenosti

Pobočky na pěti kontinentech, výroba na šesti místech na světě, realizované zakázky ve více než stovce zemí.

6
výrobních závodů
1,700+
zaměstnanců skupiny
28
lokálních zastoupení
3
miliardy CZK obrat 2019

Začněte hned teď!

Hledáte partnera, který vám pomůže s prvními nutnými změnami ve vaší kanceláři? Naše těžká parta je tu pro vás. Rádi vám pomůžeme se stěhováním, přestavbou prostor, nebo likvidací starého nábytku. Dejte nám vědět, co pro vás můžeme udělat.

  • Stěhování, přestavba nábytku
  • Likvidace starého nábytku
  • Poradenství
Kontaktujte nás

Inspirujte se našimi hotovými projekty

Hygiena na prvním místě

Umíme vyhovět vysokým nárokům na kvalitu vnitřního prostředí a rozumíme si s přísnými hygienickými předpisy, které platí pro healthcare sektor. Mezi našimi úspěšně realizovanými projekty najdete na čestném místě i přední česká zdravotnická zařízení.

Poliklinika Medicon

Do největšího nestátního ambulantního zařízení v Praze jsme dodávali kompletní řešení interiéru ve dvou patrech nově rekonstruované budovy. Šlo o další příležitost ukázat, že dokážeme úspěšně vyhovět přísným nárokům na vybavení a zařízení zdravotnického provozu.

Číst dál 

Centrum pohybové medicíny

Před vlastní realizací nové kliniky profesora Pavla Koláře jsme společně s architekty naslouchali potřebám zaměstnanců. Jejich podněty a zkušenosti se promítly nejen do půdorysného řešení, ale třeba i do konstrukce na míru vyrobených interiérových prvků a nábytku.   

Číst dál

Jak nejlépe rozdělit pracovní prostor? 
Každému vyhovuje něco jiného.

Nejste si jistí, jestli vaše prostory vybavit mobilními paravány, nebo raději investovat do posuvných příček? Podívejte se, jakým způsobem si s tímto problémem poradili ostatní.

Innogy

Prostor, který se rychle přizpůsobí měnícím se potřebám projektových týmů. Řešením bylo rozdělení budovy na dvě základní funkční části a využití posuvných příček.

Číst dál

YIT

Vyráběli jsme všechny atypické prvky mobiliáře na míru. Vše je sladěno do jednoho harmonického celku. Počínaje recepcí přes vzorkovnu, až po obklady stěn a akustické řešení.

Číst dál

SODEXO

Jak vypadá výsledek, když má klient dopředu dobře zmapované všechny procesy a toky lidí i informací po kancelářích? Správně pochopené potřeby zaměstnanců jsou podmínkou úspěchu.

Číst dál

Fitout

Zařizujete nové kanceláře? Nebo potřebujete upravit ty stávající? Nabízíme ucelené fit out řešení pro střední a velké projekty.

Seznamte se s naší nabídkou

Produktový katalog Healthy workplace

TECHO_Healthy_workplace_produktove_reseni

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět