Willis Towers Watson

Rok založení 1828, 45000 zaměstnanců, 140 zemí. Právě tak dlouhou historií, počtem zaměstnanců a globální působností se může pochlubit přední světová poradenská a makléřská společnost Willis Towers Watson, náš významný klient, pro kterého jsme se podíleli na vybudování nových kancelářských prostor v centru Prahy. 

Když se historické spojí s novým

Komplex rekonstruovaných a nových objektů Jungmannova Plaza se nachází v prémiové lokalitě mezi Jungmannovu ulicí a Františkánskou zahradou. Projekt byl koncipován tak, aby propojil stávající historickou budovu při zachování její fasády s novým moderním objektem, který byl vybudován v prostoru dvora zadního traktu. Exkluzivita prostor je zdůrazněna osazením zeleně a vodní kaskádou prosvětlenou reflektory v atriu před vstupem do recepce.

 Architektonický návrh, design a projekt management si vzala pod svoje křídla společnost Tétris, založená ve Francii v roce 2003 jako dodavatel Design & Build řešení se specializací na komerční interiérové vestavby pro korporátní klienty, zatímco na nás byla zodpovědnost za vybavení vznikajících prostor.
 

Tomáš Pfeifer
Creative Director EMEA Tétris

Interiér kanceláří WTW byl krásný projekt, ve kterém se povedlo snoubit korporátní identitu a originalitu samotného interiéru v detailech. Flexibilitu využití kancelářím dává hned několik prvků, od mobilní stěny dělící zasedací místnost, až po otevřený pracovní prostor rozdělený volně stojícími lockery a dalšími úložnými prostory. Kuchyňka samotná je asi nejvýraznějším prvkem interiéru. Je více oddělená od zbytku kanceláře a nabízí větší intimitu, a i právě proto jsme se rozhodli popustit uzdu naší fantazii právě zde.

Hlavně zachovat identitu

Zadání jako takové bylo velmi konkrétní a poměrně specifické, aby odpovídalo globální company identity designové koncepce klienta, nad kterou dohlížel facility manager z Londýna. V interiéru tak převládá pozitivní kombinace fialové a šedivé barvy.
 

 

Z intenzivní spolupráce všech zainteresovaných stran tak vzešly prostorné, světlé a útulné open space prostory pro přibližně 60 zaměstnanců, pro jejichž komfort jsou pracoviště vybavena výškově nastavitelnými stoly. Příjemně působí rovněž moderní kuchyňka s barovými stoly, stejně jako řada relax zón, nebo profesionální konferenční místnosti. Soukromí a klid pak najdou kolegové v oddělených hovornách. Výsledná koncepce dokončeného projektu by se pak dala charakterizovat výstižným motem Willis Towers Watson: „Vy vidíte budoucnost, my vám pomáháme do ní vstoupit.“
 

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět