Stavební spořitelna České spořitelny

Od projektové dokumentace po podlahy, příčky a nábytek

V budově České spořitelny v Praze na Vinohradské ulici jsme jako generální dodavatel realizovali kompletní rekonstrukci prostor Vzdělávacího centra České spořitelny a Buřinky. Požadavkem bylo vytvořit jednotný design v celé budově, a přesto zachovat korporátní identitu obou subjektů. Za oběma návrhy stojí architektka Eliška Hurníková. V naší režii probíhalo kompletní fitoutové řešení, jak části stavební, tak interiérové.

Eliška Hurníková
Architekt

Celý interiér je tvořen světlou barevností v kombinaci se dřevodekorem, které se podařilo elegantně doplnit o korporátní barvy.

Jaké byly hlavní výzvy projektu pro architekta?

Eliška Hurníková, architekta

  • Revitalizovat prostor školícího centra České Spořitelny a Buřinky vyžadovalo nejen nový design, ale i prosvětlení společných prostor, kuchyněk a kantýny.
  • Původní stav nevyhovoval současným požadavkům a zároveň nepůsobil přívětivě pro zaměstnance ani návštěvníky školícího centra.
  • Návrh nahrazuje malé společné kuchyňky a vytváří prostory designově připomínající kavárnu, které lákají ke společnému posezení. V prostorných koridorech jsou vytvořeny ostrůvky s různorodým vybavením, sloužící pro rychlé jednání, ale i posezení u kávy.
  • Kavárny jsou umístěny centrálně a otevřeny do společných prostor, tak aby je zároveň i prosvětlovaly.

Vzdělávací centrum České spořitelny

Došlo k celkové modernizaci prostor s důrazem na prosvětlení chodeb a učeben. Interiéru dominují světlé tóny, především bílé, modré, krémové a hnědé, které doplňuje akcent dřeva. Výrazným prvkem jsou designové lustry, které prostoru přidávají na originálnosti. Učebny jsou zařízeny pracovišti Arkus A v bílé barvě a doplněny konferenčními stoly 4Ever. 

Buřinka

Ve stejné budově jsme rekonstruovali také tři patra Buřinky. Logistika byla v tomto případě mnohem náročnější, protože rekonstrukce probíhaly za provozu. Prosvětlenost prostor byla na prvním místě i v této realizaci. Hlavní důraz byl kladen na společné prostory jako kuchyňky, kantýnu a relax zóny. 

Do prostoru byl vetknutý kříž, do kterého byla umístěna kavárna a kuchyňka. Rekonstrukcí také prošlo několik zasedaček, recepce, a vstupní hala v loby. V suterénu jsme provedli kompletní refresh jídelny, kde se vytvořil světlý a příjemný prostor s dobrou akustikou.

Štěpán Velenský
Key account manager TECHO

Věříme, že se nám podařilo vytvořit prostory navozující příjemnou atmosféru podporující setkávání mimo vlastní uzavřené kanceláře. Velmi pozitivní ohlas má rekonstrukce jídelny, kde došlo kromě kompletní rekonstrukce (malby, podlaha, mobiliář) i k výraznému zlepšení akustické pohody použitím speciálních panelů. Ke zdárnému a bezproblémovému průběhu realizace přispěla i výborná spolupráce s projektovým vedením klienta a perfektní podpora od managementu budovy.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět