SCS Software

SCS Software je české vývojářské studio počítačových her známé dnes již po celém světě díky úspěšnému hernímu simulátoru jízdy kamionem. Témata cestování a dopravy se potkávají i v jejich novém pražském sídle. Skrz prosklenou fasádu je z jejich kanceláří vidět přímo na rušnou magistrálu a  stěny kanceláří zdobí fototapety s vyobrazením oblíbených světových destinací. 

Práce hrou. Nebo naopak?

V herní firmě asi nikoho nepřekvapí, když při procházce po patře narazí na kulečníkový stůl nebo dokonalý řidičský trenažér. V celých kancelářích je zkrátka na první pohled vidět, že si tady rádi hrají. Ať už na pohyblivém simulátoru za recepcí nebo jeho statické verzi s brýlemi pro virtuální realitu. Velmi oblíbený je ale i ping-pong, který narozdíl od počítačové simulace funguje hlavně jako networkingový nástroj. Dobře se při něm poznají nováčci s již ostřílenými kolegy, nebo se prodiskutují pracovní témata napříč různými týmy.

Kanceláře připravené na budoucí úspěchy 

Úkolem architektů z Ian Bryan Architects bylo na ploše 1700 m2 vytvořit prostor, ve kterém bude radost spolupracovat. A podpoře spolupráce a produktivity je v pražských kancelářích herní vývojářů věnována maximální pozornost - počínaje velkou prosklenou půlkruhovou zónou s kavárenskou a jídelní částí, dětským koutkem s knihovničkou a konče herními a dalšími drobnými relaxačními aktivitami zmíněnými v úvodu.

Protože firma stále roste, hledá do svých řad průběžně nové talenty. S budoucím růstem se počítalo od začátku i prostorově. Kanceláře byly plně vybaveny, ale obsazeny z pouhých 65 % celkové kapacity. A nejde jen o rozšiřování týmu. V SCS Software by rádi zachovali pro zaměstnance prostorový komfort, aby se i při 100% naplnění necítili stísněně. V budoucnu se tak plánují v případě potřeby raději rozšířit do dalších prostor v budově, než zahušťovat stávající prostory.

Eduard Trembulák
Architekt Ian Bryan Architects

Největší výzvou bylo vytvořit prostředí vhodné pro soustředěnou práci ale zároveň vytvořit prostředí které podpoří vzájemnou komunikaci všech lidí v SCS Software. Naplnit původní požadavek zaměstnanců na samostatné kanceláře pomocí otevřených poloprivátních pracovních zón, akusticky oddělených ale fyzicky propojeny v jeden celek. Tak, aby byly jednotlivé části personalizované ale současně umožňovaly rychlou vzájemnou interakci všech pracovníků a jednoduchou orientaci.

140
pracovních míst
1,700
m2 plochy
90+
zaměstnanců

Navržené pro týmovou práci

Výhodou volného prostoru, který si nechali v SCS Software jako rezervu pro další růst, je možnost přesouvat v rámci kanceláří jednoduše celé týmy. Jediné, co musí pracovní skupina v případě potřeby udělat, je vybrat si vhodné místo a zapojit své počítače do zásuvky. Vysoké akustické příčky také navíc umožňují rozdělit větší tým do několika menších.

Ke spolupráci v týmech se hodí zejména speciální polokruhová sezení doplněná velkým 75“ monitorem, na který můžete v okamžiku sdílet obrazovku svého počítače. Pod monitorem je umístěna posuvná bílá tabule, na kterou můžete v případě potřeby během jednání také kreslit a psát. I na tomto místě najdete nadstandardní akustické řešení pro maximální komfort při práci. Velký „deštník“ nad sezením příjemně tlumí hlasy diskutujících a přispívá k akustické pohodě v celé kanceláři.

Jak zhmotnit virtuální realitu

Pro specialisty z TECHO začíná práce většinou tam, kde končí vizualizace budoucího prostoru. Poté, co se klient s architektem shodnou na ideální podobě kanceláří, začíná další kreativní část projektu. Domyslet, jak budou jednotlivé detaily fungovat technicky, navrhnout konstrukční řešení, vybrat z nabídky vhodných povrchů a materiálů. To vše s ohledem na schválený rozpočet a termín dodání. 

Díky zkušenostem s podobnými projekty jsme i v tomto případě dokázali s architekty najít společnou řeč při realizaci mnoha atypických řešení v krátkém čase. Jsme rádi, že dnes můžeme říct, že se díky vzorné komunikaci všech stran podařilo původní vítězný koncept realizovat v podstatě beze změn a v požadované kvalitě. Zakázku s celkovým počtem 33 druhů atypů se nám podařilo dokončit za pouhé dva měsíce.

Zasedačka roku 2017

Kvalitu pracovního prostředí ovlivňují nejen vizuální, ale i zvukové vjemy. Uspořádání kanceláří typu open-space sice podporuje týmovou provázanost a spolupráci, ale pouze za předpokladu zachování potřebného klidu na soustředěnou práci. Dobře řešená akustika podle studie Stress Stress Research Institute Stockholmu přispívá kromě snížení rušivých zvuků také ke snížení úrovně stresu.

Z těchto dat vychází také akustické řešení Ecophon, které architekti použili v kancelářích SCS Software. Klasický open-space členěný do „zálivů“ doplňují akusticky ošetřené „huby“ a call boxy pro činnost vyžadující maximální koncentraci a minimální hluk. Díky důmyslnému řešení kanceláře SCS Software sklidily úspěch v podobě prvního místa v kategorii „Zdravá kancelář“ v soutěži CBRE Zasedačka roku 2017.

Převzato z webu earch.cz

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět