Immofinanz, Myhive office

Krásné projekty vznikají naštěstí i v mnoha ohledech v náročné koronavirové době a právě tak tomu bylo u realizace zakázky pro našeho klienta - nadnárodní realitní skupinu Immofinanz, špičku ve svém oboru s více než třicetiletou praxí, s působností v Německu a zemích střední a východní Evropy. Naším úkolem bylo vytvořit odpovídající kancelářské prostory na ploše cca 400 m2 v samém srdci Prahy, konkrétné uvnitř působivé moderně klasicistní prvorepublikové budovy, původně vystavěné jako Bankovní palác na pražských Příkopech. 
 

Navzdory nepříznivým okolnostem jsme tři měsíce od zadání dokončili požadovanou přeměnu prostor. Současně bylo nezbytné respektovat interní pravidla Immofinanz a brát zřetel na design book centrály v Rakousku. Výsledkem jsou moderní, praktické a zároveň útulné prostory recepce, zasedacích místností, pracovišť, nebo kuchyňky. Za zmínku jistě stojí účelné, jednoduché a vizuálně velmi pěkné oddělení prostor pomocí regálových stěn plných zeleně. Ty spolu s hojným využitím pastelových barev dodávají interiéru svěží a příjemný dojem.
 

Andrea Kapetanová
Project manager Immofinanz

Pro mě nejzajímavější je plánování, vytváření různých návrhů, jejich změny a finální „ladění“. Nejsložitější jsou pak změny v průběhu realizace, které pak nejhůř dopadají na dodavatele. U nás to bylo taky tak, ale realizační tým zvládl všechno na výbornou a dnes máme skvělé prostory, s kterými jsou naši zaměstnanci spokojeni.

Ing. Matěj Kosík
Architekt a jednatel architektonického ateliéru Červený klobouk

Tento projekt byla výzva. Vstoupili jsme do něj netradičně v chvíli, kdy již byla jasná dispozice prostor. Hlavním úkolem bylo doladit celý interiér, navrhnout barvy a materiály. Podařilo se nám rychle najít společnou cestu s klientem. Byla to intenzivní a velice plodná spolupráce, kde se každý něco přiučil. Z výsledku mám velkou radost. Kanceláře působí jako kompaktní celek, ale zároveň jsou zde prostory s různorodou atmosférou. Každý se zde najde místo, kde se mu bude dobře pracovat.

Co pro vás můžeme udělat?

Dejte nám vědět